Головна Викладачі Котляров П.М.

Котляров П.М.

PDF Печать E-mail

Котляров Петро Миколайович

 

Кандидат історичних наук, доцент.

У 1998 році закінчив історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1998 – 1999 рр. навчався в аспірантурі на кафедрі історії стародавнього сходу та середніх віків.

Кандидатську дисертацію за темою „Світогляд і релігійно-політична діяльність Філіпа Меланхтона” (науковий керівник – д.і.н., проф. О.П.Крижанівський) захистив у 2000 році.

Викладає лекційний курс з нормативної дисципліни “Історія середніх віків: від середньовіччя до нового часу (XVI – перша пол. XVII ст.)”, а також читає спецкурси: „Культура західноєвропейського Відродження” та „Історія Реформації в Західній Європі”. Основним напрямком наукової діяльності є дослідження історії німецької Реформації. 

 

Вибрані публікації :    

Реформаторсько-просвітницька і політична діяльність Філіпа Меланхтона // Середньовічна Європа: погляд з кінця XXст.: МатеріалиМіжнародної наукової конференції. - Чернівці, 2000; Аугсбурзький рейхстаг: генезис реформаційної теології // Вісник Київського університету. - К., 2000. - № 47; Теологія і дипломатія: діяльність Філіппа Меланхтона в контексті європейських міжнародних відносин // Науковий вісник дипломатичної академії України. 2002. - Вип. 6; Від Вормсу до Шмалькальдену: дискусії у реформаційному русі щодо питання про право на збройний опір // Науковий вісник дипломатичної академії України. – К., 2003. – Вип. 9; Філіпп Меланхтон у справі реформування та заснування німецьких університетів // Питання стародавньої та середньовічної історії, археології й етнології. – Чернівці: Прут, 2003; Німецький гуманізм і початок Реформації // Вісник Чернігівського державного педагогічного університету. - Ч., 2004. - № 27; Доба Високого Відродження: мистецтво та релігія // Історія та правознавство. Науково-методичний журнал. Грудень 2005 – Харків: Тріада, 2005; Філіп Меланхтон та його внесок у справу реформування медичної освіти в лютеранських університетах Німеччини // Вісник Чернігівського державного педагогічного університету. - Вип. 34, 2006. - № 4; Математика й астрологія в теології Меланхтона // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - К., 2006. - № 82 – 84.