Новий номер журналу МІКС

Журнал "Місто: історія, культура, суспільство" запрошує дослідників, чиїми науковими інтересами є урбанізаційні процеси періоду 500-1500 років до участі у новому номері журналу. Цей спеціальний випуск не обмежується географічно Європою, а має в основі методологічний підхід глобальної історії.

Запрошеним редактором випуску буде асистент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків, к.і.н. Олександр Охріменко.

Теми, які пропонуються до висвітлення:

- «традиційні» дослідження політичного, економічного, соціального та культурного розвитку міст (системи самоврядування, запровадження банків й кредитної системи, міські прошарки населення, романська чи готична архітектура, собори й інші елементи простору міст, літературні й уявні міста)

- міста як центри комунікацій, інновацій, соціальних та культурних змін;

- міста середньовіччя як особливі «емоційні об'єднання»;

- міське повсякдення, особливості харчування, одягу чи міської праці й відпочинку;

- особливості зростання індивіда у містах, міське дитинство та старість, вплив міста індивідуальність;

- міське життя середньовіччя в уявленнях дослідників та творчості художників, письменників Нового та Новітнього часу;

- сучасні технології у моделюванні середньовічних міст, реконструкції окремих будівель чи міської забудови;

- культурна спадщина в сучасних мегаполісах, особливості збереження та функціонування;

- середньовічна спадщина у формуванні ідеологій, пам'яті та ідентичності,

хоча не виключаються й інші напрями.

Кінцевий термін подачі - 15 лютого 2020 року.

Увага! Всі отримані статті проходять подвійне анонімне зовнішнє рецензування. Критеріями відбору статей для публікації є наукова якість, відповідність тематичному напрямку журналу та позитивні оцінки анонімних рецензентів

Контакти