IMAGINARIUM MUNDOS 2024
СКАЧАТИ ПРОГРАМУ КОНФЕРЕНЦІЇ (PDF)
2024.11.14 кафедра історії стародавнього світу та середніх віків і Рада молодих вчених історичного факультету проводять VII Міжнародну наукову конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених «IMAGINARIUM MUNDOS: Рецепція історичних та релігійно-міфологічних образів в сучасній популярній культурі (література, кінематограф, відеоігрова та музична індустрії)».
Конференція охоплює напрямки, що представлені в самій темі, але цим не обмежується! Ми вітаємо пропозиції учасників щодо різноманіття можливих проблематик. Кожному з перших трьох блоків відповідає вже досить типова матриця жанрів, де найпомітніше місце належить, перш за все, фентезі, науковій та альтернативній фантастиці, хорору. Дослідження музичної індустрії в контексті фокусу уваги Конференції, передбачає аналіз текстів пісень, символіки та сценічних образів музичних гуртів \ виконавців.
До прикладу, вже цілком традиційним є тематичне наповнення Конференції, що охоплює дослідження літературного спадку Джона Толкіна, Клайва Льюїса, Джоан Роулінг, Джорджа Мартіна, Анджея Сапковського. Аналіз екранізацій відомих творів, а також реалізацій унікальних ідей втілених майстрами кіномистецтва: Пітером Джексоном, Джорджом Лукасом, Джеймсом Кемероном, Девідом Лінчем, Люком Бессоном, Стівеном Спілбергом. Не менш цікавим є розбір популярних франшиз від провідних виробників відеоігор: Blizzard Entertainment, Ubisoft, Rockstar Games, Electronic Arts, Epic Games, Creative Assembly, Capcom, Nintendo, Sony, FromSoftware, Obsidian Entertainment, Respawn Entertainment, id Software тощо. Аналіз світів «Dungeons & Dragons» у тому числі, настільні, карткові та відеоігри, книги та екранізації.
Мозаїка сучасної популярної культури сповнена історичних та релігійно-міфологічних запозичень. Значна частина контенту «вдягнута» у цілком відверту та очевидну форму історико-культурної рецепції. Водночас набагато більша величина відображає, а подекуди приховує в собі зміст, розібратись з яким завдання цілком нетривіальне.
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ
- Конференція відбудеться у змішаному форматі (аудиторному та онлайн).
- Учасників, які мають можливість виступити в аудиторії, ми будемо раді бачити в головному корпусі університету (початок конференції – 14:30, адреса: вул. Володимирська 60, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, аудиторія 349).
- Учасникам, які бажають взяти участь у роботі конференції онлайн, після реєстрації буде надіслано ZOOM лінк на пошту.
- Час роботи конференції 14.30-19.30. Передбачено дві перерви (16.10-16.20 та 17.40-18.10).
- Робочі мови Конференції: українська, англійська.
- Організаційний внесок не передбачений.
- Тези доповідей учасників будуть видані за результатами Конференції окремою збіркою в цифровому форматі (тези надсилаються до оргкомітету окремо до 1 грудня 2024 р.). Вимоги до оформлення тез будуть надіслані учасникам на пошту після завершення конференції. Організаційний внесок за публікацію відсутній.
ТЕХНІЧНІ ПИТАННЯ
- Для участі в Конференції потрібно до 11 листопада 2024 р. (включно) подати заявку, надіславши її на адресу:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- Виступ на Конференції передбачає обов’язкову візуальну частину (презентацію у форматі PowerPoint), що ілюструє матеріали доповідача. Зверніть, будь ласка, увагу!!! Учасники, що виступатимуть аудиторно мають надіслати свою презентацію на пошту оргкомітету разом із заявкою (назва файлу PowerPoint презентації – прізвище та ім’я доповідача).
- Учасникам Конференції в онлайн форматі надсилати презентацію на пошту оргкомітету не потрібно.
- Регламент доповіді – до 15 хвилин.
ЗРАЗОК ЗАЯВКИ ДЛЯ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЇ
Прізвище, ім’я, по батькові |
Базилевич Василь Гедимінович |
Науковий ступінь (за наявності) |
- |
Вчене звання (за наявності) |
- |
Місце роботи (або навчання) |
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет |
Посада (студенти вказують освітню програму, освітній рівень та курс) |
Освітня програма «Американістика та європейські студії», ОР Магістр, 1 курс. |
Тема доповіді |
Характеристика «чарівних істот» всесвіту Гаррі Поттера: розбір та класифікація відповідно до міфологічних систем окремих народів світу |
Контактний телефон |
+38 097 000 00 00 |
|
…@gmail.com |
Прикріплений файл із презентацією PowerPoint |
Базилевич Василь (назва файлу презентації – прізвище та ім’я доповідача) |
Організаційний комітет: Київ 01033, вул. Володимирська 60, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, кафедра історії стародавнього світу та середніх віків (ауд. 353). З питаннями та пропозиціями прохання звертатись до доц. Пількевича Андрія Леонідовича (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
Телефон кафедри:
+38 (044) 239-32-75.
З повагою,
Оргкомітет Конференції