Нова програма УКФ "Стипендії"

До 15 квітня триває подача заявок на нову програму Українського Кульутурного фонду "Стипендії"

«Стипендії» — програма, покликана підтримати митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей в розрізі: фінансування поїздок з метою навчання, стажування, участі у резиденціях, виставкових проектах, конференціях, форумах, проведення досліджень за кордоном та в межах України. Програма покликана стимулювати мережування, включаючи обмін досвідом, знаннями та навичками, які можна забезпечити за допомоги грошової підтримки стипендіатів.

Цілі програми «Стипендії»:
забезпечити фінансову підтримку мобільності в межах України, завдяки якій представники культурно-мистецької сфери та креативних індустрій зможуть обмінятись досвідом та покращити свої компетенції;
забезпечити фінансову підтримку зовнішньої мобільності, яка сприятиме розвитку сучасних навичок, умінь, знань та кваліфікацій у представників культурно-мистецької сфери та креативних індустрій України та забезпечити їм доступ до матеріалів, які доступні в архівах, бібліотеках, музеях та лабораторіях за кордоном.

Бюджет програми на 2020 рік – 800 тис. грн.
Мінімальна сума стипендії: 20 тис. грн.

Максимальна сума стипендії (не може бути збільшена): 100 тис. грн.

У рамках конкурсної програми «Стипендії» підтримуються 8 секторів культури та мистецтв:
аудіовізуальне мистецтво;
візуальне мистецтво;
аудіальне мистецтво;
дизайн та мода;
перформативне та сценічне мистецтво;
культурна спадщина;
література та видавнича справа;
культурні та креативні індустрії.
У рамках конкурсної програми «Стипендії» на 2020 рік передбачені такі продукти:
індивідуальна участь митців та інших представників культурної сфери України в таких заходах на теренах України чи закордоном:

в “літніх школах” або навчанні на певному освітньому курсі для фахівців
та дебютантів у культурній сфері;
у стажуванні або іншому виді підвищення кваліфікації;
у конференціях, форумах, майстер-класах;
у резиденціях, фестивалях чи виставкових проектах;
проведення досліджень чи іншої пошуково-підготовчої роботи в а рхівах,
бібліотеках, музеях або інших діючих мистецьких інституціях.

Заявниками програми можуть бути о соби, які залучені до певного виду мистецької чи культурної діяльності, тобто фізичні особи, які є культурними операторами, митцями та студентами профільних ВНЗ (інше) у відповідних 8 секторах культури та мистецтв.

Бенефіціарами програми є стипендіати та фахова спільнота культурно-мистецької сфери.

Очікувані короткострокові результати програми:
16 стипендіатів у 8 секторах культури, включаючи кроссекторальні проекти, отримали фінансову підтримку внаслідок перемоги в конкурсі Фонду;
підтримка індивідуального мережування стипендіатів, які поїхали на навчання, стажування з метою підвищення кваліфікації чи для проведення дослідження за кордон або в межах України;
обмін досвідом та посилення зв’язків всередині секторів культури та мистецтв України, розвинено нові партнерства між культурними інституціями/операторами та посилено існуючі партнерства між ними;
промоція культури України за її межами.
Очікувані довгострокові результати програми:
створено умови для залучення іноземного досвіду у сфері культури до реалізації інноваційних, актуальних та конкурентоспроможних культурно-мистецьких проектів на теренах України;
імплементація культурними операторами знань, навичок та вмінь, що були здобуті під час навчання\стажування\проведення досліджень, що
стає запорукою відповідності українських культурно-мистецьких практик світовим стандартам та взірцям;
створено продукти (статті, відео-ролики, под-касти та інші мистецькі продукти) на основі тих досліджень, які було проведено.

Сторінка програми