• Олег Магдич
  • ДВВС

Вступ до вивчення середньовічних рукописів

Викладач: Охріменко О.С., к.і.н., асист.

Актуальність:

Уміння працювати з оригінальними джерелами є базовим для професійного історика, зокрема медієвіста – з рукописними свідченнями доби середньовіччя. Курс ставить перед собою завдання ознайомити з методами палеографії, кодикології, археографії, маргіналістики, іконографії, фрагментології та інших дисциплін для подальшого аналізу манускриптів. Під час навчання студент знайомиться зі стилями письма, здобуває базові навички розрізняти й дешифрувати мінускули, протоготичне, готичне, гуманістичне письмо, курсив, придворний почерк, бастард тощо. Курс знайомить з основними жанрами середньовічних рукописів та особливостями роботи з ними – Біблією, літургійними книгами, календарями, часословами, хартіями, картуляріями, картами, сувоями. Це відкриває можливості дослідження оригінальних манускриптів, які зберігаються в Україні чи доступні за допомогою сучасних цифрових технологій, латинськомовних чи інших джерел, що використовують латиницю.

Форма контролю