• Олег Магдич
  • ДВВС

Історія цивілізацій Доколумбової Америки

Викладач: Рубель В.А., д.і.н., проф.

Актуальність

Предметом дисципліни ІЦДА є етно-політичний, суспільно-економічний та культурний розвиток аборигенних індіанських суспільств доколумбової доби від появи перших цивілізацій (середина II тис. до н.е.) до їхньої загибелі внаслідок європейської колоніальної експансії XVI-XVII ст. Мета курсу полягає у формуванні цілісного уявлення про сутність амеріндології (індіаністики) як науки, типологічні й етапні особливості розвитку традиційних давньоіндіанських цивілізацій в контексті світового історичного процесу, причини глобального відставання доколумбових цивілізацій від суспільств Старого Світу. За підсумками вивчення ІЦДА у студента має виробитись компетентний науковий погляд на сутність міжконтинентальної соціоеволюційної дихотомії світового історичного процесу, розуміння місця і ролі в ньому класичних давньоіндіанських спільнот, внеску доколумбових цивілізацій у загальнолюдську скарбницю культури, науки, економіки і технологій. В результаті опанування дисципліни студент отримає компетентне уявлення про основні концепції, щодо сутності поняття Доколумбова Америка, особливості соціальної стратифікації та стабілізаційних чинників традиційних давньоіндіанських спільнот, географічне та культурне районування ареалу доколумбових цивілізацій, хронологію та періодизацію історії доколоніальної Америки, сутність і специфіку політичного, економічного, соціального та культурного розвитку традиційних давньоіндіанських суспільств, основні етапи та ключові події в історії Доколумбової Америки, ментальні й культурні особливості та світоглядні орієнтири індіанських народів, біографії найвидатніших особистостей давньоамериканської історії доколоніальної епохи та часів Конкісти. Прослухавши курс ІЦДА студент здобуде навички аналізувати процеси доколоніальної еволюції традиційних суспільств Мезоамерики і Південної Америки; розуміти релігійно-ідеологічні, культурно-господарські, соціально-політичні й ментально-психологічні особливості індіанських народів; працювати з комплексом амеріндологічних джерел; орієнтуватися в історичній карті та вести самостійні дослідження в межах дисципліни; застосовувати отримані знання у практичній науковій, політичній, дипломатичній, культурологічній, архівно-бібліотечній, музейній, етнологічній, літературній та викладацькій роботі; надавати кваліфіковані консультації з проблем і питань, що вивчаються в межах курсу «Історія цивілізацій Доколумбової Америки».

Форма контролю: Залік