• Олег Магдич
  • ДВВС

Рицарство в середньовічній Європі

Викладач: Магдич Олег Романович, к.і.н., асист, Лукін Дмитро Сергійович, к.і.н., асистент

Курс: ІІІ

Рицарство – це військово-аристократичний стан, який виник в результаті укріплення феодалізму і збільшення значення нової служилої знаті в житті суспільства. Цей стан включав в себе різні прошарки – від королів та герцогів д незаможних мандрівних рицарів.

В розвинутому середньовіччі статус рицаря передбачав шляхетне походження, володіння сеньоріальними правами по відношення до залежних осіб та обов’язкове несення військової служби.

Головним заняттям рицарства була війна. Заради неї жив рицар, вона приносила йому багатство і славу. До того ж, славу рицарю приносила не стільки перемога, скільки його поведінка в бою. Героїчна смерть під час війни вважалася гідним завершенням його життя, і навпаки – негідна поведінка в бою, вбивство неозброєного ворога або використання його слабкостей – вважалися ганебним вчинком.

Основні доброчесності рицарства, такі як: мужність, вірність, галантність, готовність захищати слабких, служіння «шляхетним дамам», внутрішнє почуття волі – відіграли вирішальну роль не тільки в формуванні поняття «шляхетна людина», але стали тою базою, на якій розвивався суспільно-політичний устрій Європи та здійснювався вплив на «істеблішмент» європейського суспільства до кінця ХІХ ст

Форма контролю: Іспит.